środa, 22 stycznia 2014

44. Lokal przyjazny psu - Dworek Artystyczny

Jakiś czas temu pisałam o akcji Ratujpsa.pl, polegającej na promowaniu miejsc, w których czworonogi są mile widziane. Jednym z takich lokali jest Dworek Artystyczny. Znajduje się on w Opolu przy ulicy Studziennej 1. To lokal, który istnieje już od wielu lat (z krótką przerwą). Ja z Państwem bywam tam dość często, właśnie dlatego, że przede wszystkim mogę tam wejść, ale też dlatego, że mamy stosunkowo niedaleko do domu i większość znajomych Państwa preferuje ten lokal, ze względu na wyjątkowy klimat, który tam panuje. W menu lokalu znajdują się dania (frytki, pierogi, zestawy obiadowe, zupy), drinki, herbata, kawa i coś dla wielbicieli dymka - shisha. W Dworku oprócz koncertów, odbywa się też karaoke, ale nie byłam jeszcze na takiej imprezie. Psy mają lepszy słuch od ludzi. Ludziom wraz ze wzrostem promili we krwi wzrasta też pewność siebie i głośniej śpiewają. Za to alkohol przytępia im słuch i mogą więcej znieść. Ja natomiast, tak zupełnie na trzeźwo miałaby słuchać tego jazgotu, którego natężenia decybeli wzrastałoby z każdą godziną i każdym wypitym piwem? O nie! Dziękuję, wolę zostać w domu! Choć w Dworku też czuję się jak w domu. Oczywiście na początku zawsze jestem podekscytowana, przychodzą nowe osoby, wszystkich muszę obwąchać, przywitać się (w tłumie jakoś lepiej znoszę obcych). Jak już wszyscy się zgromadzą i przestają się przemieszczać, zawsze zasypiam pod nogami Pana pod drewnianą ławą i nie przeszkadzają mi głośne rozmowy. Gdybyście byli przypadkiem w Opolu, zajrzyjcie! Wkrótce przedstawię Wam też kolejny przyjazny sierściuchom lokal.


4 komentarze:

 1. Fajnie, że są takie miejsca;)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajnie. :) u nas również są takie miejsca,zawsze miło jest gdzieś wyjść i nie hamować się tym iż -> jak chcę coś zjeść na mieście to nie mogę wziąć psa.

  pozdrawiamy
  Ola i Baddy !

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałam że tylko Pagaj w Opolu pozwala psiakomna wejście... Brawo! super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetie :D dobrze, że powstają takie miejsca :3

  OdpowiedzUsuń

Czekam na Wasze komentarze. Zostawiajcie też adresy Waszych blogów. Proszę nie zostawiać komentarzy w stylu "Obserwacja za obserwację", wystarczy adres bloga - jeśli będzie dla mnie interesujący, na pewno dodam do obserwowanych! :-)