sobota, 11 stycznia 2014

41. Ratujpsa.pl

Nawiązując do poprzedniego posta, a konkretnie do obserwowanych przez Panią organizacji pomagających zwierzakom, chciałabym wspomnieć o ratujpsa.pl . Jest to akcja, dzięki której można poprawić jakość życia zwierzaków w schroniskach i azylach w Polsce, kupując gadżety ratujpsa (kubeczki, koszulki oraz śliczne bransoletki). Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest właśnie na finansowe wsparcie dla zwierząt w schronach.
Poza tym ratujpsa.pl promuje lokale przyjazne psom. Na stronę można zgłaszać lokale, które Waszym zdaniem zasługują na takie miano. U nas w Opolu także można znaleźć takie miejsca i również napiszę o nich na blogu. Lokale zostają "opieczętowane" specjalną naklejką, dzięki której właściciele psów wiedzą, że mogą wejść tam, ze swoim czworonogiem i nikt ich z lokalu nie wyprosi. A Wy bywacie z futrzakami w kawiarniach, pubach czy restauracjach?

Ja właśnie dziś byłam w pubie, przy okazji sprawdziliśmy czy nalepka lokalu przyjaznego psom została naklejona. W sumie wiecie, co innego wpuszczać pojedyncze psy, a inna sprawa przyznać się oficjalnie i okrzyknąć propsim lokalem. Na szczęście jeden z ulubionych lokali Państwa nalepkę umieścił na szybie ;)
Byliśmy też na meeega długim spacerze. Rzadko się zdarza ostatni, żebyśmy wszyscy razem wyszli na spacer, bo Państwo pracują i mijają się w domu, więc nie ma kiedy. A dziś mieli wolny dzień i jutro też mają, więc też liczę na jakiś spacerek ;-)
Było kilku biegaczowatych i rowerzystów na wyspie Bolko (bo to super teren rekreacyjny, polecam spacer, gdybyście kiedyś byli w Opolu). Ponieważ byłam z Panią i Panem, nie interesowali mnie inni i po spuszczeniu ze smyczy grzecznie przychodziłam na zawołanie. Nie zdarza mi się to np. gdy idę tylko z Panią. Kiedyś biegłam za rowerzystą, bo myślałam, że to Pan (kiedyś bałam się rowerów, ale od kiedy Pan zaczął jeździć na rowerze do pracy, gonię każdego rowerzystę z nadzieją, że to właśnie mój Pan). Musimy jeszcze po pracować nad moimi relacjami z innymi psami, bo chyba nie dałabym się tak łatwo odwołać. Chcę się z każdym bawić! :) Tak czy siak dzisiejszy dzień był super!


Taką bransoletkę możecie nabyć na ratujpsa.pl:
Tu naklejki dla propsich lokali:
A tu kilka zdjęć z dzisiejszego spaceru:

3 komentarze:

 1. Fajnie,że wspieracie takie organizacje :) Chętnie poczytam o miejscach przyjaznych psom w Opolu. Może się kiedyś wybierzemy z Majlem ;)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super akcja :)
  Fajne zdjęcia, wyszalało się psisko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna inicjatywa:)
  Szkoda, że wciąż jest tak niewiele lokalów przyjaznych psom...

  OdpowiedzUsuń

Czekam na Wasze komentarze. Zostawiajcie też adresy Waszych blogów. Proszę nie zostawiać komentarzy w stylu "Obserwacja za obserwację", wystarczy adres bloga - jeśli będzie dla mnie interesujący, na pewno dodam do obserwowanych! :-)