wtorek, 14 października 2014

103. Dzień Otwarty - Schronisko w Opolu

W sobotę 11.10.14 odbył się dzień otwarty schronu. Schronisko jest otwarte codziennie (oprócz świąt), ale tego dnia do dyspozycji zainteresowanych było wielu wolontariuszy, którzy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania i opowiadali o psiakach mieszkających aktualnie w schronie. Można było również zobaczyć jak wygląda szkolenie schroniskowych psów (którym zajmuje się Pani Grażyna Wilińska, ze szkoły tresury psów LIM). O 14:00 na łące niedaleko terenu schroniska spotkali się właściciele psiaków adoptowanych - nie było nas dużo, ale za to wszystkie psiaki świetnie się dogadały, a właściciele mogli podzielić się doświadczeniami. W zasadzie ponad połowa z psiaków obecnych na spotkaniu miała problemy behawioralne, więc człowieki trochę odetchnęli z ulgą, że nie jestem jakimś ewenementem. Poza tym cieszyli się, że mimo tych problemów psiaki trafiły do tak wspaniałych, cierpliwych ludzi :-)I jeszcze krótki filmik, dla tych, którzy jeszcze nie widzieli na fp, a chcieliby zobaczyć :-)Podaję link, ponieważ Matka nie korzysta z YT a ładowanie go potrwa wieki ;-)

11 komentarzy:

 1. Fajnie, że odbył się taki dzień. Zawsze to więcej osób może zobaczyć psiaki w schroniskach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety bardzo smutne jest iż świat jest tak urządzony że wiele psów do końca życia nie ma tego swojego ciepłego domku, miseczki jedzenia i kochającego człowieka. Niektóre z nich zdychają na ulicy, w lesie, niektóre w schronisku... jest jednak również i tak że psy posiadają kochających właścicieli. Ja osobiście najbardziej wielbię spoglądać na zdjęcia psa, który kiedyś był w schronisku, bądź na ulicy, a następnie widzę go na fotografii gdy jest np. w domu, obok kochających go właścicieli. Psy adoptowane mają niesamowite szczęścia, smutne jest iż nie każdego czworonoga ze schroniska to spotka. Dodatkowo spotkanie się z innymi byłymi schroniskowcami to świetna sprawa.

  Pozdrawiamy
  Ola i Baddy

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł ze strony schroniska, z jednej strony na promowanie adopcji, a z drugiej na integrowanie właścicieli adoptowanych psów. Inne schroniska mogą brać z Opola przykład. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię takie akcje :) Nie brałam jeszcze w żadnej udziału, bo po prostu nigdzie blisko mnie nie ma takiej :c Z wilelką chęcią wzięłabym udział.

  Serdecznie pozdrawiamy- Ola i Noris
  http://z-rudzielcem-przez-zycie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie :) jakiś czas temu czynnie działałam we Wrocławskim schronisku, ale u nas niestety trzeba się deklarować na pełny etat, a jeśli ktoś studiuje i ma jeszcze psa to jest właściwie bez szans :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno pomoże to przynajmniej kilku czworonogom :).

  H&F

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja niedawno byłam w schronisku w Dalabuszkach na dniu otwartym, niedługo dodam z niego zdjęcia na mojego bloga :) Bardzo fajny pomysł ze spotkaniem adoptowanych psiaków!

  Zapraszam ;)
  http://moje-kochane-czworonogi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Super, że działa tylu wolontariuszy! O wiele więcej informacji można uzyskać o psiaku czy kociaku do adopcji. Kiedyś nie było o tym mowy.

  OdpowiedzUsuń
 9. filmik super, nagrywasz jakąś kamerką czy telefonem?
  Fajnie, że pomimo dużej ilości psów nie doszło do spięć między psami :)

  Pozdrawiam
  Michał
  http://Szkoła Doberman

  OdpowiedzUsuń
 10. Nagrywam kamerką spotrową SJ4000. Wszystkie psiaki były pokojowo nastawione, tylko jeden powarkiwał, ale innym wystarczyło ostrzeżenie, żeby mu się nie narzucać ;-)

  OdpowiedzUsuń

Czekam na Wasze komentarze. Zostawiajcie też adresy Waszych blogów. Proszę nie zostawiać komentarzy w stylu "Obserwacja za obserwację", wystarczy adres bloga - jeśli będzie dla mnie interesujący, na pewno dodam do obserwowanych! :-)